Oleje do ciągników rolniczych

W pracującym silniku ciągnika rolniczego powstają ogromne ilości ciepła. Odpowiedzialne jest za to tarcie, do którego dochodzi w wyniku wzajemnego ruchu licznych elementów tego mechanizmu. Nadmiar tarcia i ciepła jest szkodliwy dla silnika, aby więc je minimalizować i chronić napęd przed uszkodzeniami, konieczne należy stosować odpowiednie środki smarne.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór olejów do ciągników rolniczych od producentów takich jak Lotos, Orlen Oil, Akcela, Ambra. Specjalna formuła tych produktów pozwala skutecznie chronić jednostki napędowe pracujące pod wyjątkowo dużymi obciążeniami.  

Zadania oleju

Olej silnikowy do ciągników rolniczych pełni wiele funkcji. Przede wszystkim pokrywa ruchome elementy ochronnym filmem, który redukuje tarcie podczas pracy i minimalizuje wydzielane przy tym ciepło. W ten sposób zapobiega uszkodzeniom, takim jak odkształcenia i pęknięcia, mogące powstać pod wpływem nadmiernej temperatury. Ponadto olej usuwa zanieczyszczenia powstające w silniku oraz chroni przez utlenianiem metalowych elementów. Kupując sprawdzony olej i pamiętając o jego regularnej wymianie, zapewniasz swojemu ciągników długą i efektywną pracę bez usterek.

Pokazano 1-24 z 54 pozycji

Filtruj według

Cena
Producenci
Pojemność
Lepkość
Producent
Filtruj
Produkt został dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności