Jak i kiedy wymienia się filtry w ciągniku?

Każdy ciągnik posiada różnego rodzaju elementy, które należy regularnie wymieniać – to pozwala unikać różnego rodzaju usterek oraz spadków wydajności maszyny. Do takich elementów zaliczają się między innymi filtry paliwa czy oleju, które dbają o czystość płynów eksploatacyjnych. Dowiedz się, w jaki sposób i w jakich odstępach czasu należy wymieniać filtry.

Read more

Jak często należy wymieniać olej silnikowy w ciągniku?

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych dla wszystkich pojazdów silnikowych – w tym również ciągników rolniczych. Aby zachować pełną sprawność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa maszyny należy dbać o odpowiednią czystość oleju – a to oznacza regularną wymianę. Z jaką częstotliwością należy wymieniać olej, dlaczego jest to ważne i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu?

Read more

Co charakteryzuje brony talerzowe?

Każde nowoczesne gospodarstwo domowe dysponuje szeroki asortymentem maszyn, wykorzystywanych na różnych etapach prac polowych. Jednym z kluczowych etapów produkcji rolnej jest odpowiednie przygotowanie gleby – w tym zadaniu powszechnie wykorzystuje się brony talerzowe. Dowiedz się więcej na temat konstrukcji tych urządzeń oraz sposobu, w jaki są używane podczas prac polowych.

Read more

Czym są i jak działają kultywatory?

Każde gospodarstwo rolne, niezależnie od swojej wielkości oraz zakresu działania, korzysta z szerokiego asortymentu maszyn. Poza ciągnikiem rolniczym do podstawowego wyposażenia gospodarstwa zaliczane są również różnego rodzaju kultywatory. Czym są te maszyny, w jaki sposób działają, w jakim celu się je wykorzystuje? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Read more

Jakie są rodzaje pasków napędowych?

Mimo dostępności innych technologii przekazywania napędu, przekładnie pasowe wciąż cieszą się ogromną popularnością. Spotkać je można w różnego rodzaju maszynach, między innymi samochodach osobowych, czy pojazdach i sprzętach rolniczych. Kluczowym elementem każdej tego typu przekładni jest – zgodnie z jej nazwą – specjalny pas z tworzywa sztucznego. Jakiego rodzaju pasy napędowe można wyróżnić?

Read more

Kiedy konieczna okazuje się wymiana noży do paszowozu?

Paszowóz to element wyposażenie niezbędny dla każdego gospodarstwa zajmującego się hodowlą bydła czy trzody chlewnej. Z jego pomocą możliwe jest, zgodnie z nazwą, bardzo łatwe i szybkie przygotowanie oraz skarmianie paszy. Aby paszowóz pracował z pełną wydajnością, a przetwarzana w nim pasza była najwyższej jakości, należy dbać o stan jego noży. Niekiedy konieczna jest ich wymiana. Kiedy przychodzi ten moment?

Read more

Przyczepy rolnicze - jak je oświetlać i oznaczać?

Przyczepa to niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego – przy ich pomocy można łatwo i szybko transportować wszelkiego rodzaju ładunki – od zebranych plonów, przez materiały wykorzystywane w pracach polowych, kończąc na pomniejszych maszynach. Każda z nich powinna być wyposażona w odpowiednie oświetlenie oraz oznaczenia – znacznie podnoszą one bezpieczeństwo samej przyczepy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Read more

Które części najszybciej psują się w ciągnikach?

Ciągnik stanowi fundament wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego – bez niego użycie jakichkolwiek maszyn jest w praktyce niemożliwe. Jednocześnie trudne warunki pracy, w tym wysokie obciążenia, zapylenie i inne zanieczyszczenia oraz wysoka temperatura powodują, że jest on narażony na różnego rodzaju usterki. Nie wszystkie komponenty są jednak w równym stopniu wystawione na działanie szkodliwych czynników – niektóre psują się częściej od innych.

Read more

Czym się kierować przy wyborze płynu chłodniczego?

Podczas pracy silniki pojazdów mechanicznych generują bardzo duże ciepła, które musi być skutecznie odprowadzane – w przeciwnym wypadku może dojść do poważnych uszkodzeń mechanizmu. Silniki ciągników rolniczych czy kombajnów pracują pod wyjątkowo wysokimi obciążeniami, dlatego są szczególnie narażone na awarie. Aby im zapobiegać, należy dbać o wybór odpowiedniego płynu chłodniczego. Co należy wziąć przy tym pod uwagę?

Read more

Co świadczy o zużyciu alternatora?

Alternator to jeden z tych elementów samochodu, o którym nie myśli się za wiele w czasie codziennej eksploatacji pojazdu. W rzeczywistości jednak pełni on bardzo ważne funkcje i podlega takiemu samemu zużyciu, jak inne komponenty. Jego usterka prowadzi do zaburzenia pracy całej maszyny, a w ostateczności do jej całkowitego unieruchomienia. Aby uniknąć takich sytuacji warto wiedzieć jakie są objawy zużywającego się alternatora.

Read more
Produkt został dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności