Kiedy konieczna okazuje się wymiana noży do paszowozu?

Paszowóz to element wyposażenie niezbędny dla każdego gospodarstwa zajmującego się hodowlą bydła czy trzody chlewnej. Z jego pomocą możliwe jest, zgodnie z nazwą, bardzo łatwe i szybkie przygotowanie oraz skarmianie paszy. Aby paszowóz pracował z pełną wydajnością, a przetwarzana w nim pasza była najwyższej jakości, należy dbać o stan jego noży. Niekiedy konieczna jest ich wymiana. Kiedy przychodzi ten moment?

Czytaj dalej

Przyczepy rolnicze - jak je oświetlać i oznaczać?

Przyczepa to niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego – przy ich pomocy można łatwo i szybko transportować wszelkiego rodzaju ładunki – od zebranych plonów, przez materiały wykorzystywane w pracach polowych, kończąc na pomniejszych maszynach. Każda z nich powinna być wyposażona w odpowiednie oświetlenie oraz oznaczenia – znacznie podnoszą one bezpieczeństwo samej przyczepy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj dalej

Które części najszybciej psują się w ciągnikach?

Ciągnik stanowi fundament wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego – bez niego użycie jakichkolwiek maszyn jest w praktyce niemożliwe. Jednocześnie trudne warunki pracy, w tym wysokie obciążenia, zapylenie i inne zanieczyszczenia oraz wysoka temperatura powodują, że jest on narażony na różnego rodzaju usterki. Nie wszystkie komponenty są jednak w równym stopniu wystawione na działanie szkodliwych czynników – niektóre psują się częściej od innych.

Czytaj dalej

Czym się kierować przy wyborze płynu chłodniczego?

Podczas pracy silniki pojazdów mechanicznych generują bardzo duże ciepła, które musi być skutecznie odprowadzane – w przeciwnym wypadku może dojść do poważnych uszkodzeń mechanizmu. Silniki ciągników rolniczych czy kombajnów pracują pod wyjątkowo wysokimi obciążeniami, dlatego są szczególnie narażone na awarie. Aby im zapobiegać, należy dbać o wybór odpowiedniego płynu chłodniczego. Co należy wziąć przy tym pod uwagę?

Czytaj dalej

Co świadczy o zużyciu alternatora?

Alternator to jeden z tych elementów samochodu, o którym nie myśli się za wiele w czasie codziennej eksploatacji pojazdu. W rzeczywistości jednak pełni on bardzo ważne funkcje i podlega takiemu samemu zużyciu, jak inne komponenty. Jego usterka prowadzi do zaburzenia pracy całej maszyny, a w ostateczności do jej całkowitego unieruchomienia. Aby uniknąć takich sytuacji warto wiedzieć jakie są objawy zużywającego się alternatora.

Czytaj dalej

Oryginalne czy zamienne - na jakie części do ciągnika postawić?

Ciągnik to podstawa funkcjonowania każdego nowoczesnego gospodarstwa rolniczego. I jak każdy pojazd mechaniczny pracujący pod dużym obciążeniem, jest bardzo narażony na wszelkiego rodzaju usterki, awarie i uszkodzenia. W takich sytuacjach zazwyczaj konieczne jest dokonanie wymiany wyeksploatowanych lub zniszczonych elementów na nowe. Tu wielu właścicieli zadaje sobie jednak pytanie – czy lepiej postawić na oryginalne części, czy ich zamienniki?

Czytaj dalej

Jak działają nagrzewnice i do czego się je wykorzystuje?

Jednym z głównych czynników wpływających na poziom komfortu w danym pomieszczeniu, jest panująca wewnątrz temperatura. Utrzymanie jej na względnie stałym poziomie jest jednak ważne nie tylko dla ludzi przebywających i korzystających z budynku, ale również dla prawidłowości przebiegu określonych procesów. Budynki nie zawsze posiadają wewnętrzną instalację grzewczą – w takich przypadkach rozwiązaniem jest nagrzewnica.

Czytaj dalej

Zastosowanie agregatów prądotwórczych w rolnictwie

Energia elektryczna to bez wątpienia jedno z najważniejszych osiągnięć technologicznych w historii ludzkości. Zrewolucjonizowała ona życie społeczeństwa na właściwie każdym obszarze – w tym również w rolnictwie. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie prawidłowo funkcjonujące gospodarstwo rolne, które nie korzystałoby z zasilanych elektrycznością sprzętów. Dlatego ważnym elementem ich wyposażenia są również agregaty prądotwórcze.

Czytaj dalej

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nagrzewnicy?

Nagrzewnice to urządzenia lubiane w wielu branżach przemysłu oraz rolnictwie – wszędzie tam, gdzie trzeba zapewnić odpowiednio wysoką temperaturę ale nie ma możliwości zastosowania innych technologii. Sprawdzą się one również w roli uzupełniającego lub alternatywnego źródła ogrzewania w wyjątkowo trudnym sezonie zimowym. Ważne jest, by dopasować wybór nagrzewnicy do własnych potrzeb. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przed zakupem urządzenia.

Czytaj dalej

Olejowa, elektryczna czy gazowa - jaką nagrzewnicę wybrać?

Jak utrzymać stałą, wysoką temperaturę wewnątrz pomieszczeń? Kiedy typowa instalacja grzewcza nie jest rozwiązaniem wystarczającym lub opłacalnym, pomocne może okazać się kupno nagrzewnicy. W dzisiejszych czasach rynek tych urządzeń jest bardzo zróżnicowany i obejmuje egzemplarze zasilane energią elektryczną, gazem lub olejem opałowym. Na które z tych rozwiązań warto się zdecydować?

Czytaj dalej
Produkt został dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności