7 części siewników, które zużywają się najszybciej

Siewniki są nieodłącznym elementem pracy rolników na polach uprawnych. Jak każde inne maszyny rolnicze, także siewniki wymagają odpowiedniej konserwacji, aby sprawnie i efektywnie spełniać swoje zadanie. W niniejszym artykule przedstawimy części siewników, które ulegają najszybszemu zużyciu.

Read more

Zalety i wady glebogryzarek spalinowych

Glebogryzarki to urządzenia, które cieszą się dużą popularnością wśród ogrodników. Pozwalają one na łatwe i skuteczne przygotowanie gleby pod uprawy oraz poprawienie jej struktury. Na rynku dostępne są urządzenia z silnikiem spalinowym, zasilanym benzyną, jak i elektryczne. W tym wpisie prawdziwym, jakie są główne zalety i wady pierwszego z tych rozwiązań.

Read more

Przegląd prasy przed sezonem - na jakie części zwrócić uwagę?

Przed nadejściem sezonu rolniczego ważne jest, aby dokładnie przyjrzeć się maszynom, które będą nam służyć w pracy. Jednym z urządzeń, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, jest prasa rolnicza. W niniejszym artykule omówimy, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę podczas przeglądu prasy przed sezonem, a także dlaczego taki przegląd jest niezbędny.

Read more

Metalowa, plastikowa czy styropianowa - która paca tynkarska jest najlepsza?

Paca tynkarska to narzędzie niezbędne przy wykonywaniu prac związanych z nakładaniem i zacieraniem tynków na ścianach i innych powierzchniach. Paca pozwala uzyskać idealnie gładkie i równe wykończenie, a także wpływa na jakość i trwałość tynku. Jednak nie każda paca nadaje się do każdego rodzaju tynku i warunków pracy. Jak więc wybrać najlepszą pacę tynkarską?

Read more

Jak czyścić pistolety do pianki montażowej?

Pianka montażowa to produkt przydatny przy różnego rodzaju pracach remontowych – przy jej pomocy skutecznie zamocujemy ościeżnice okien i drzwi, a także uszczelnimy różnego rodzaju szczeliny. Aby używać jej w sposób wygodny warto sięgnąć po specjalny pistolet do pianki. Należy jednak konieczne pamiętać o jego czyszczeniu po zakończeniu pracy. Podpowiadamy jak pozbyć się resztek pianki z pistoletu.

Read more

Do czego wykorzystuje się tarcze korundowe?

Obróbka różnego rodzaju materiałów wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, które z jednej strony pozwolą uzyskać wysokiej jakości efekty, a z drugiej nie uszkodzą struktury obrabianego przedmiotu. W dzisiejszych czasach rynek oferuje bardzo szeroki wybór narzędzi do obróbki – należą do tej kategorii między innymi tarcze korundowe. W poniższym wpisie wyjaśniamy czym one są i do czego się je wykorzystuje.

Read more

Jakie materiały można ciąć tarczą diamentową?

Diament to najtwardszy materiał występujący na Ziemi. Przez długi czas służył on przede wszystkim jako cenny kruszec do produkcji biżuterii, w pewnym momencie zaczął jednak być wykorzystywany również w przemyśle. Z diamentowego pyłu wytwarza się między innymi specjalne tarcze do cięcia. W jakich sytuacjach znajdują one zastosowanie? Jakiego rodzaju materiały można ciąć przy jego pomocy?

Read more

Jak wykonuje się pomiary przy użyciu niwelatorów optycznych?

Pomiary gruntów są bardzo ważnym elementem planowanie przestrzennego – wykonuje się je między innymi w celu tworzenia map na użytek architektów, a także w celu zaplanowania prac ekip budowlanych. Mimo dostępności wielu bardziej nowoczesnych technologii, np. pomiarów laserowych, wciąż bardzo dużą popularnością cieszą się pomiary przy użyciu tzw. niwelatorów optycznych. Jak należy ich prawidłowo używać?

Read more

Gdzie znajdują zastosowanie łożyska samonastawne?

Ruchowi obrotowemu części maszyn – np. wałów – często towarzyszą drgania, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na konstrukcję całego mechanizmu. Aby je minimalizować lub całkowicie im zapobiegać konieczne jest zapewnienia obracającym się elementom odpowiedniego, stabilnego podparcia. Właśnie w tym celu wykorzystywane są łożyska – między innymi łożyska samonastawne. Czym są te elementy, jak są zbudowane i gdzie się je stosuje?

Read more

Jak i kiedy wymienia się filtry w ciągniku?

Każdy ciągnik posiada różnego rodzaju elementy, które należy regularnie wymieniać – to pozwala unikać różnego rodzaju usterek oraz spadków wydajności maszyny. Do takich elementów zaliczają się między innymi filtry paliwa czy oleju, które dbają o czystość płynów eksploatacyjnych. Dowiedz się, w jaki sposób i w jakich odstępach czasu należy wymieniać filtry.

Read more
Produkt został dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności