Jakie są rodzaje pasków napędowych?

Mimo dostępności innych technologii przekazywania napędu, przekładnie pasowe wciąż cieszą się ogromną popularnością. Spotkać je można w różnego rodzaju maszynach, między innymi samochodach osobowych, czy pojazdach i sprzętach rolniczych. Kluczowym elementem każdej tego typu przekładni jest – zgodnie z jej nazwą – specjalny pas z tworzywa sztucznego. Jakiego rodzaju pasy napędowe można wyróżnić?

Czytaj dalej

Kiedy konieczna okazuje się wymiana noży do paszowozu?

Paszowóz to element wyposażenie niezbędny dla każdego gospodarstwa zajmującego się hodowlą bydła czy trzody chlewnej. Z jego pomocą możliwe jest, zgodnie z nazwą, bardzo łatwe i szybkie przygotowanie oraz skarmianie paszy. Aby paszowóz pracował z pełną wydajnością, a przetwarzana w nim pasza była najwyższej jakości, należy dbać o stan jego noży. Niekiedy konieczna jest ich wymiana. Kiedy przychodzi ten moment?

Czytaj dalej

Przyczepy rolnicze - jak je oświetlać i oznaczać?

Przyczepa to niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego – przy ich pomocy można łatwo i szybko transportować wszelkiego rodzaju ładunki – od zebranych plonów, przez materiały wykorzystywane w pracach polowych, kończąc na pomniejszych maszynach. Każda z nich powinna być wyposażona w odpowiednie oświetlenie oraz oznaczenia – znacznie podnoszą one bezpieczeństwo samej przyczepy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj dalej

Które części najszybciej psują się w ciągnikach?

Ciągnik stanowi fundament wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego – bez niego użycie jakichkolwiek maszyn jest w praktyce niemożliwe. Jednocześnie trudne warunki pracy, w tym wysokie obciążenia, zapylenie i inne zanieczyszczenia oraz wysoka temperatura powodują, że jest on narażony na różnego rodzaju usterki. Nie wszystkie komponenty są jednak w równym stopniu wystawione na działanie szkodliwych czynników – niektóre psują się częściej od innych.

Czytaj dalej

Czym się kierować przy wyborze płynu chłodniczego?

Podczas pracy silniki pojazdów mechanicznych generują bardzo duże ciepła, które musi być skutecznie odprowadzane – w przeciwnym wypadku może dojść do poważnych uszkodzeń mechanizmu. Silniki ciągników rolniczych czy kombajnów pracują pod wyjątkowo wysokimi obciążeniami, dlatego są szczególnie narażone na awarie. Aby im zapobiegać, należy dbać o wybór odpowiedniego płynu chłodniczego. Co należy wziąć przy tym pod uwagę?

Czytaj dalej

Co świadczy o zużyciu alternatora?

Alternator to jeden z tych elementów samochodu, o którym nie myśli się za wiele w czasie codziennej eksploatacji pojazdu. W rzeczywistości jednak pełni on bardzo ważne funkcje i podlega takiemu samemu zużyciu, jak inne komponenty. Jego usterka prowadzi do zaburzenia pracy całej maszyny, a w ostateczności do jej całkowitego unieruchomienia. Aby uniknąć takich sytuacji warto wiedzieć jakie są objawy zużywającego się alternatora.

Czytaj dalej

Oryginalne czy zamienne - na jakie części do ciągnika postawić?

Ciągnik to podstawa funkcjonowania każdego nowoczesnego gospodarstwa rolniczego. I jak każdy pojazd mechaniczny pracujący pod dużym obciążeniem, jest bardzo narażony na wszelkiego rodzaju usterki, awarie i uszkodzenia. W takich sytuacjach zazwyczaj konieczne jest dokonanie wymiany wyeksploatowanych lub zniszczonych elementów na nowe. Tu wielu właścicieli zadaje sobie jednak pytanie – czy lepiej postawić na oryginalne części, czy ich zamienniki?

Czytaj dalej

Jak działają nagrzewnice i do czego się je wykorzystuje?

Jednym z głównych czynników wpływających na poziom komfortu w danym pomieszczeniu, jest panująca wewnątrz temperatura. Utrzymanie jej na względnie stałym poziomie jest jednak ważne nie tylko dla ludzi przebywających i korzystających z budynku, ale również dla prawidłowości przebiegu określonych procesów. Budynki nie zawsze posiadają wewnętrzną instalację grzewczą – w takich przypadkach rozwiązaniem jest nagrzewnica.

Czytaj dalej

Zastosowanie agregatów prądotwórczych w rolnictwie

Energia elektryczna to bez wątpienia jedno z najważniejszych osiągnięć technologicznych w historii ludzkości. Zrewolucjonizowała ona życie społeczeństwa na właściwie każdym obszarze – w tym również w rolnictwie. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie prawidłowo funkcjonujące gospodarstwo rolne, które nie korzystałoby z zasilanych elektrycznością sprzętów. Dlatego ważnym elementem ich wyposażenia są również agregaty prądotwórcze.

Czytaj dalej

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nagrzewnicy?

Nagrzewnice to urządzenia lubiane w wielu branżach przemysłu oraz rolnictwie – wszędzie tam, gdzie trzeba zapewnić odpowiednio wysoką temperaturę ale nie ma możliwości zastosowania innych technologii. Sprawdzą się one również w roli uzupełniającego lub alternatywnego źródła ogrzewania w wyjątkowo trudnym sezonie zimowym. Ważne jest, by dopasować wybór nagrzewnicy do własnych potrzeb. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przed zakupem urządzenia.

Czytaj dalej
Produkt został dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności