Do czego wykorzystuje się tarcze korundowe?

Obróbka różnego rodzaju materiałów wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, które z jednej strony pozwolą uzyskać wysokiej jakości efekty, a z drugiej nie uszkodzą struktury obrabianego przedmiotu. W dzisiejszych czasach rynek oferuje bardzo szeroki wybór narzędzi do obróbki – należą do tej kategorii między innymi tarcze korundowe. W poniższym wpisie wyjaśniamy czym one są i do czego się je wykorzystuje.

Read more

Jakie materiały można ciąć tarczą diamentową?

Diament to najtwardszy materiał występujący na Ziemi. Przez długi czas służył on przede wszystkim jako cenny kruszec do produkcji biżuterii, w pewnym momencie zaczął jednak być wykorzystywany również w przemyśle. Z diamentowego pyłu wytwarza się między innymi specjalne tarcze do cięcia. W jakich sytuacjach znajdują one zastosowanie? Jakiego rodzaju materiały można ciąć przy jego pomocy?

Read more

Jak wykonuje się pomiary przy użyciu niwelatorów optycznych?

Pomiary gruntów są bardzo ważnym elementem planowanie przestrzennego – wykonuje się je między innymi w celu tworzenia map na użytek architektów, a także w celu zaplanowania prac ekip budowlanych. Mimo dostępności wielu bardziej nowoczesnych technologii, np. pomiarów laserowych, wciąż bardzo dużą popularnością cieszą się pomiary przy użyciu tzw. niwelatorów optycznych. Jak należy ich prawidłowo używać?

Read more

Gdzie znajdują zastosowanie łożyska samonastawne?

Ruchowi obrotowemu części maszyn – np. wałów – często towarzyszą drgania, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na konstrukcję całego mechanizmu. Aby je minimalizować lub całkowicie im zapobiegać konieczne jest zapewnienia obracającym się elementom odpowiedniego, stabilnego podparcia. Właśnie w tym celu wykorzystywane są łożyska – między innymi łożyska samonastawne. Czym są te elementy, jak są zbudowane i gdzie się je stosuje?

Read more

Jak i kiedy wymienia się filtry w ciągniku?

Każdy ciągnik posiada różnego rodzaju elementy, które należy regularnie wymieniać – to pozwala unikać różnego rodzaju usterek oraz spadków wydajności maszyny. Do takich elementów zaliczają się między innymi filtry paliwa czy oleju, które dbają o czystość płynów eksploatacyjnych. Dowiedz się, w jaki sposób i w jakich odstępach czasu należy wymieniać filtry.

Read more

Jak często należy wymieniać olej silnikowy w ciągniku?

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych dla wszystkich pojazdów silnikowych – w tym również ciągników rolniczych. Aby zachować pełną sprawność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa maszyny należy dbać o odpowiednią czystość oleju – a to oznacza regularną wymianę. Z jaką częstotliwością należy wymieniać olej, dlaczego jest to ważne i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu?

Read more

Co charakteryzuje brony talerzowe?

Każde nowoczesne gospodarstwo domowe dysponuje szeroki asortymentem maszyn, wykorzystywanych na różnych etapach prac polowych. Jednym z kluczowych etapów produkcji rolnej jest odpowiednie przygotowanie gleby – w tym zadaniu powszechnie wykorzystuje się brony talerzowe. Dowiedz się więcej na temat konstrukcji tych urządzeń oraz sposobu, w jaki są używane podczas prac polowych.

Read more

Czym są i jak działają kultywatory?

Każde gospodarstwo rolne, niezależnie od swojej wielkości oraz zakresu działania, korzysta z szerokiego asortymentu maszyn. Poza ciągnikiem rolniczym do podstawowego wyposażenia gospodarstwa zaliczane są również różnego rodzaju kultywatory. Czym są te maszyny, w jaki sposób działają, w jakim celu się je wykorzystuje? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Read more

Jakie są rodzaje pasków napędowych?

Mimo dostępności innych technologii przekazywania napędu, przekładnie pasowe wciąż cieszą się ogromną popularnością. Spotkać je można w różnego rodzaju maszynach, między innymi samochodach osobowych, czy pojazdach i sprzętach rolniczych. Kluczowym elementem każdej tego typu przekładni jest – zgodnie z jej nazwą – specjalny pas z tworzywa sztucznego. Jakiego rodzaju pasy napędowe można wyróżnić?

Read more

Kiedy konieczna okazuje się wymiana noży do paszowozu?

Paszowóz to element wyposażenie niezbędny dla każdego gospodarstwa zajmującego się hodowlą bydła czy trzody chlewnej. Z jego pomocą możliwe jest, zgodnie z nazwą, bardzo łatwe i szybkie przygotowanie oraz skarmianie paszy. Aby paszowóz pracował z pełną wydajnością, a przetwarzana w nim pasza była najwyższej jakości, należy dbać o stan jego noży. Niekiedy konieczna jest ich wymiana. Kiedy przychodzi ten moment?

Read more
Produkt został dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności