Łożyska

Łożyska pełnią ważną funkcję w różnego rodzaju maszynach, w tym również sprzętach rolniczych. Ich zadaniem jest podtrzymywanie ruchomych części mechanizmów w stałej pozycji przy jednoczesnym minimalizowaniu tarcia powstającego w momencie ruchu obrotowego.

Posiadamy szeroki wybór łożysk do maszyn rolniczych, między innym łożyska samonastawne, łożyska rolkowe czy łożyska przedniej zwolnicy. Wszystkie produkty w naszej ofercie pochodzą od sprawdzonych producentów i spełniają obowiązujące normy.

Rola łożysk

Układy wielu zaawansowanych maszyn rolniczych posiadają elementy wykonuje ruch obrotowy. Przykładem jest tu układ napędowy ciągnika, odpowiedzialny za przenoszenie mocy z silnika na koła oraz agregowania podłączonych maszyn. Dzięki łożysku wał układu napędowego może poruszać się płynnie, przy minimalnym tarciu oraz bez niebezpiecznych drgań, które mogłyby przyczynić się do uszkodzenia układu. Kupując sprawdzone łożyska do maszyn rolniczych, dbasz o stan swoich maszyn i minimalizujesz koszty ich eksploatacji i ewentualnego serwisowania.

Czym są łożyska samonastawne i jakie mają zalety?

Na pierwszy rzut oka łożyska samonastawne nie różnią się znacząco od innych rodzajów łożysk do maszyn rolniczych. To, co czyni je innymi to zaokrąglona zewnętrzna powierzchnia pierścienia zewnętrznego. Taka budowa przekłada się na świetną tolerancję w przypadku wahań współosiowości. Innymi słowy łożyska mogą do pewnego stopnia samodzielnie korygować swoje położenie w łożysku, jeśli dojdzie do zmiany położenia wału obrotowego. Zmianie ustawienia łożyska nie towarzyszy wzrost tarcia ani drgań. To oznacza mniejsze zużywanie się łożyska a ostatecznie mniejsze koszty eksploatacji maszyn.

Łożyska samonastawne odznaczają się również zdolnością do pracy w wysokich i niskich temperaturach. Stosowane są one między innymi w różnego rodzaju maszynach rolniczych i budowlanych oraz maszynach przemysłowych.

ŁOŻYSKO ES210 G2 D210 samonastawne SNR ŁOŻYSKO ES210 G2 D210 samonastawne SNR 2
  Dostępny
  Łożyska

  ŁOŻYSKO ES210 G2 D210 samonastawne SNR

  102,51 zł
  Pokazano 1-24 z 44 pozycji

  Filtruj według

  Cena
  Producenci
  Pasuje do
  Średnica zewnętrzna [mm]
  Średnica wewnętrzna [mm]
  Szerokość [mm]
  Producent
  Filtruj
  Produkt został dodany do ulubionych
  Produkt dodany do porównania

  Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności