Łożyska

Łożyska pełnią ważną funkcję w różnego rodzaju maszynach, w tym również sprzętach rolniczych. Ich zadaniem jest podtrzymywanie ruchomych części mechanizmów w stałej pozycji przy jednoczesnym minimalizowaniu tarcia powstającego w momencie ruchu obrotowego.

Posiadamy szeroki wybór łożysk do maszyn rolniczych, między innym łożyska samonastawne, łożyska rolkowe czy łożyska przedniej zwolnicy. Wszystkie produkty w naszej ofercie pochodzą od sprawdzonych producentów i spełniają obowiązujące normy.

Rola łożysk

Układy wielu zaawansowanych maszyn rolniczych posiadają elementy wykonuje ruch obrotowy. Przykładem jest tu układ napędowy ciągnika, odpowiedzialny za przenoszenie mocy z silnika na koła oraz agregowania podłączonych maszyn. Dzięki łożysku wał układu napędowego może poruszać się płynnie, przy minimalnym tarciu oraz bez niebezpiecznych drgań, które mogłyby przyczynić się do uszkodzenia układu. Kupując sprawdzone łożyska do maszyn rolniczych, dbasz o stan swoich maszyn i minimalizujesz koszty ich eksploatacji i ewentualnego serwisowania.

Pokazano 1-24 z 40 pozycji

Filtruj według

Cena
Producenci
Pasuje do
Średnica zewnętrzna [mm]
Średnica wewnętrzna [mm]
Szerokość [mm]
Producent
Filtruj
Produkt został dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności